W piątek (15 października) nasza szkoła brała udział II MIĘDZYNARODOWEJ edycji VI OGÓLNOPOLSKIEJ akcji „PRZERWA NA CZYTANIE”, czyli biciu rekordu w czytaniu na przerwie.

W tym dniu młodzież czytała na przerwie ulubione książki przyniesione z domu, wypożyczone z biblioteki lub wykorzystała ten czas, żeby zatopić się w lekturze… swoich lektur obowiązkowych. Czytano na korytarzu, w bibliotece, a oprócz uczniów czytał też personel naszej szkoły. Dla wielu piątkowe przerwy nie różniły się od przerw w innych dniach, bo są tacy, którzy wykorzystują każdą wolną chwilę, żeby czytać!

Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Akcję w szkole przeprowadziła biblioteka szkolna we współpracy z wychowawcami klas 3b i 3c.

#PrzerwaNaCzytanie