Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych przebiegał pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata” („Fairy Tales and Folk Tales around the World”).

W ramach obchodów MMBS biblioteka szkolna zorganizowała dwa konkursy. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie plastycznym “Postać z polskiej legendy”.

Ponieważ wpłynęło dużo pięknych prac komisja konkursowa przyznała równorzędne miejsca.

Oto wyniki:

1 miejsce:
Julia Adamus, kl. 3c,
Krzysztof Gosławski, kl. 2a

2 miejsce:
Magdalena Latos, kl. 2a
Blanka Błachowicz, kl. 1c

3 miejsce:
Maja Prokop, kl. 3c
Martyna Stanik, kl. 1a
Oktawian Włoch, kl. 2a

Wyróżnienia:
Amelia Patoła, kl. 1c
Magdalena Dzikiewicz, kl. 2b

Klasy 4-8 uczestniczyły w konkursie na grę planszową w oparciu o dowolne mity i legendy z całego świata. Oto wyniki:

1 miejsce: Michał Golda, kl. 4b i Dawid Golda, kl. 7b – za grę “Podróż do Olimpu”
2 miejsce: Mateusz Kazibudzki, kl. 7c za grę
3 miejsce: Urszula Bolkowska, kl. 6a za grę “Zostań greckim bogiem i wejdź na Olimp”

Wyróżnienia: Julia Kwaśnik, Martyna Ziora, kl. 6a za grę “Burza mózgów – mitologia świata”

Dziękuję uczniom za udział w konkursach i gratuluję zwycięzcom!

Sponsorami nagród byli: radny Miasta Będzin Tomasz Wacławczyk, Rada Rodziców – bardzo dziękujemy! oraz biblioteka szkolna.

1. “Uwielbiam bibliotekę!”, “To najlepsze miejsce w całej szkole!” – mówią uczniowie zaglądający do naszej biblioteki na każdej przerwie.
Żeby ułatwić im wyrażenie tych emocji bibliotekarka przygotowała specjalne napisy – hasztagi: #❤️BIBLIO i #UwielbiamBibliotekę, z którymi mogli zapozować, “zakładając” biblioteczny kapelusz pełen słów.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia dostępna tutaj:

2. Aktyw biblioteczny, czyli wszyscy uczniowie, którzy pomagają w bibliotece dostali z okazji MMBS specjalny identyfikator ze zdjęciem i pieczątkami zaprojektowany przez bibliotekarkę. Teraz już nikt nie przeoczy osób, które podczas przerw zmierzają na dyżur do biblioteki.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj: