5 listopada uczniowie klasy 7a razem z wychowawczynią Martą Szczerbą uczestniczyli w wieczornym czytaniu “Dziadów” Adama Mickiewicza.

Wspólne czytanie lektury poprzedziło słuchowisko na temat przedchrześcijańskiego obrzędu dziadów, po którym uczniowie wzięli udział w przygotowanym dla nich quizie. Tym sposobem, wprowadzeni w atmosferę dawnych obrzędów, uczniowie wraz z nauczycielką rozpoczęli wieczór czytelniczo-inscenizacyjny.

Czytanie z podziałem na role, elementy scenografii, ziarna gorczycy, tajemnicza atmosfera oraz przebrania niektórych uczniów uczyniły wieczór wyjątkowym, a lekturę bardziej zrozumiałą.

Nie zabrakło jedzenia i picia, a spotkanie, oprócz wzbogacenia wiedzy, przyczyniło się do zintegrowania grupy oraz pozwoliło na miłe i niecodzienne spędzenie piątkowego wieczoru w doborowym towarzystwie.