Uczniowie klas IV i VI a pod opieką swych nauczycieli uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do Ustronia. Główną atrakcją wyprawy stał się Leśny Park Niespodzianek, w którym dzieci zapoznały się z trybem życia sów, ptaków drapieżnych oraz ssaków m. in. danieli, muflonów, dzików, kóz czy ulubionych przez wszystkich alpak. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy lotów zarówno ptaków drapieżnych, jak i sów oraz możliwość karmienia niektórych zwierząt.  Niemałą frajdę sprawił uczniom dwukrotny zjazd  po torze saneczkowym usytuowanym na zboczu Równicy. Końcowym punktem programu wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nie obyło się również bez wizyty w miejscowych sklepikach i zakupu tradycyjnych “wycieczkowych” pamiątek. Tym razem dominowały pluszowe zwierzaki. Miła atmosfera i cenne wiadomości o zwierzętach na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.