Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wszystkim Dzieciom – tym młodszym i starszym życzę, byście wzrastali w szczęściu i miłości oraz żyli w zgodzie z sobą. Rozwijajcie swoje pasje, bądźcie dla siebie wyrozumiali i miejcie odwagę marzyć.
Dawajcie sobie czas na odpoczynek, zabawę z przyjaciółmi i pamiętajcie, że nie musicie się z nikim ścigać i porównywać.

Jesteście cudowni, niepowtarzalni, wspaniali, wyjątkowi!

Marta Szczerba
p.o. dyrektor
Szkoły Podstawowej nr 8
im. Jana Pawła II w Będzinie

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Będzinie obchodziliśmy wspólnie z UNICEF.

1. Klasa 2a wraz z wychowawcą nagrała filmik o prawach dziecka (zobacz poniżej).

2. Biblioteka szkolna wraz z aktywem bibliotecznym zorganizowała akcję informacyjną skierowaną zarówno do młodszych, jak i starszych uczniów. Na stoisku poświęconym prawom dziecka podczas przerw można było obejrzeć i poczytać książki dotyczące tego tematu, zrobić sobie zdjęcie na tle plakatu, a żeby dowiedzieć się więcej o konwencji praw dziecka wystarczyło wylosować dodatkowe ciekawostki na ten temat.

3. Uczniowie biorą też udział w konkursie na najciekawszy plakat związany z tematyką praw dziecka, który zorganizowała nauczycielka plastyki.

Tego dnia uczniowie i nauczyciele w naszej szkole ubrani byli na niebiesko, ponieważ kolor ten jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.