Uczniowie klasy I a podjęli wyzwanie organizatora konkursu Prezydenta Miasta Będzina  i powstały dwa śliczne,, Domki dla jeży”.

   Z pomysłu wykonania domków najbardziej ucieszyli się Leon i Marcel, którzy bardzo lubią majsterkować pod okiem swoich rodziców.

Pierwszaki zgromadziły też  informacje  o tym ,że jeże to wyjątkowo pożyteczne zwierzęta i są sprzymierzeńcami człowieka w walce ze szkodnikami  takimi jak: ślimaki ,owady i ich larwy oraz dżdżownice, małe płazy, a nawet zaskrońce. Wbrew tradycyjnym wyobrażeniom, jeże nie żywią się owocami (zdarza się to w bardzo rzadkich przypadkach), a już z całą pewnością nie przenoszą jabłek na grzbiecie. Jeśli jeż zamieszka w naszym ogrodzie nie musimy się obawiać o zbiory owoców, za to skutecznie pozbędziemy się ślimaków i wielu uciążliwych owadów.

Obecnie domki czekają na swoich lokatorów .Jak myślicie, kiedy jakiś jeż wprowadzi się do nich?

Dzięki swojemu zaangażowaniu i pomysłowi uczniowie Leon i Marcel otrzymali  Certyfikaty Opiekunów Jeży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *