Andrzejki, dzień imienin Andrzeja kojarzy się wszystkim z magiczną nocą wróżb. Jest to stary zwyczaj ludowy, który pozwala zerknąć w przyszłość. W ubiegłym tygodniu dzieciaki w świetlicy szkolnej pod opieką Pani Soni Ignalskiej wyruszyły w świat magii i czarów. Na początku spotkania dzieci zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi. Każdy z uczestników musiał wrzucić grosik do miski z wodą, aby spełniły się magiczne wróżby. Uczniowie dowiedzieli się jaki zawód będą wykonywać i co ich czeka w przyszłości. Poznali również otrzymany dar oraz ich pozytywne cechy charekteru. Mogli powróżyć sobie z serduszek, aby dowiedzieć się jak będzie miał/a na imię ich ukochana osoba. Nie zabrakło też wędrowania butów przez całą salę. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz integracji zróżnicowanej wiekowo grupy świetlicowej. 

W poniedziałkowe południe zostały rozdane wróżby ze śmiesznymi powiedzeniami uczniom, nauczycielom oraz praownikom szkoły.

Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.