W niedzielę 30 stycznia 2022 r. w Centrum rekreacyjno-sportowym Będzin Arena odbył się 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie mogło tam zabraknąć uczniów i nauczycieli naszej szkoły.Na scenie wystąpił szkolny chór wraz z naszą absolwentką Amelią Lemańską i jej partnerem estradowym Michałem Kubikiem. W ten zimny dzień rozgrzali serca Będzinian piosenkami polskich artystów m.in.: „Ramię w ramię”, „Ale jazz”. Hitem okazał się „ósemkowy hymn” tegorocznej akcji „Piosenka o pomaganiu ludziom”, który porwał do tańca wspierające nas panie dyrektor: Karolinę Siwy i Martę Szczerbę oraz nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej – panią Ewę Gacka.  Ponadto zobaczyliśmy występ tańca towarzyskiego w wykonaniu Nataszy z II b z partnerem oraz pokazy sztuk walki przedstawionych przez naszych uczniów.

            Z kolei na ulicach kwestowały dziewczyny z 8b i 7a pod opieką szkolnych wolontariuszek WOŚP pań: Marty Gwiazdy, Agnieszki Pustelnik i Joanny Dałek. Silny wiatr, chłód i deszcz nie odstraszył ich w przemierzeniu będzińskich ulic.

Nasza szkoła zasiliła konto WOŚP kwotą 2081,47 zł !!!!!

BRAWO!!!!