Uczennice klasy VI a- Julia Kwaśnik, Urszula Bolkowska i Martyna Ziora oraz klasy VII b – Natalia Cegła, Natalia Burcon i Julia Socha reprezentowały naszą szkołę w V edycji konkursu “Twórca i jego dzieło”. Opracowały zadania do utworów C.S.  Lewisa „Opowieści z Narnii”
i  Ch. Dickensa „Opowieść wigilijna”.

Organizatorem konkursu był Urząd Miejski – Wydział Oświaty oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie przy współpracy z Stowarzyszeniem Filary Kultury oraz Szkołą Podstawową nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Będzinie.  Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Łukasz Komoniewski.

Uczestnicy wykazali się wiedzą o autorach i treści powieści w trzech obszarach: teoria, prezentacja i kreacja. Reprezentanci naszej szkoły zajęli zaszczytne drugie (klasa VII b) oraz trzecie  miejsce (klasa VI a). Świetnie poradzili sobie z testem dotyczącym życia i twórczości pisarzy, zaprezentowali prace plastyczne i nakręcili filmy na motywach wybranych utworów. Uczennice przygotowane zostały przez swoje nauczycielki polonistki – Monikę Rychel i Karolinę Szmigiel.
W realizacji filmu klasę VI a wspierali – Nadia Dolińska w roli fauna Tumnusa i Nikodem Kościółkowski w roli montażysty filmu.

Wszyscy laureaci otrzymali  dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe  ufundowane przez Bibliotekę i Urząd Miejski w Będzinie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!