22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe święto ekologiczne na świecie. W ramach obchodów święta naszej planety uczniowie klas 4-8 uczcili go w następujący sposób:

1. Sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując test ekologiczno-przyrodniczy. Uczestnicy wykazali się znajomością podstawowych pojęć ekologicznych, znaków ekologicznych, parków narodowych, organizacji ekologicznych.

klasy 4-6

I miejsce- Jan Sobol (klasa 4b)

II miejsce- Natalia Piotrowska (klasa 6a)

III miejsce- Michał Golda (klasa 4b)

klasy 7-8

I miejsce- Lena Stachera (klasa 8b)

II miejsce- Emilia Rogowska (klasa 8a)

III miejsce – Maksymilian Dratwa (klasa 8a)

2. Wykonali plakaty o tematyce ekologicznej ze szczególnym uwzględnieniem konieczności podejmowania działań zachęcających do ochrony środowiska naturalnego.

WYNIKI:

I miejsce- Anna Burgart (klasa 5b)

Oskar Olko (klasa 5b)

II miejsce- Aleksandra Jurczak (klasa 5a)

III miejsce- Paulina Kulesa (klasa 4b)

3. Przygotowali stroje ekologiczne, które zaprezentowali podczas pokazu mody. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością.

WYNIKI:

I miejsce- Nataniel Dałek (klasa 5a)

Julia Goraj (klasa 5b)

II miejsce- Wiktor Wdziekoński (klasa 5a)

Maria Wilk (klasa 8b)

Lena Stachera (klasa 8b)

Urszula Bolkowska (klasa 6a)

Nikola Mila (klasa 5a)

III miejsce- Oksana Stawiarska-Nowak (klasa 7c)

Emilia Wisińska (klasa 7c)

Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na rangę obchodzonego święta. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi, a głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu problemów związanych ze współczesną ekologią oraz edukacja w zakresie ochrony środowiska. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia zagrożeń dla naszej planety oraz uświadomienie zależności pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem ludzi.

Koordynatorami obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole były: Urszula Trzęsicka, Mariola Ciosk i Aneta Taraszka.