Klasy 4c i 5a w poniedziałek 20 czerwca wyruszyły na wycieczkę na Jurę Krakowsko – Częstochowską. Zwiedziliśmy zamek Pieskowa Skała, ruiny zamku Ojców oraz Grotę Łokietka. Miejsca te stały się inspiracją do poszerzenia wiedzy o historii Polski. Pan przewodnik chętnie opowiadał o historii regionu, zamków, ale również zwracał uwagę na środowisko przyrodnicze. Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy na temat konserwacji przyrody i sposobu działania parków narodowych. Z entuzjazmem szukaliśmy skamieniałości – amonitów, ramienionogów itp. i obserwowaliśmy żaby i jaszczurki. Zatrzymaliśmy się przy źródle miłości i odwiedziliśmy hodowlę pstrąga. Na koniec wykończeni spacerem i upałem z radością odpoczęliśmy na łące i zjedliśmy pyszne grillowane kiełbaski. Chłopcy zaopatrzyli się w „broń z epoki” a dziewczynki w piękne kamienie szlachetne.