W dniach 25 października i 3 listopada sześć klas naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Bochni.
Uczniowie z klas piątych, szóstych oraz klasy siódmej pod opieką swoich wychowawców zwiedzili zabytkową Kopalnię Soli – polski pomnik historii, który w 2013 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Uczniowie z uwagą wysłuchali opowieści przewodników o historii kopalni, podziwiali interaktywne atrakcje, a także odbyli przejażdżki podziemną kolejką i łódkami w towarzystwie flisaków barwnie opowiadających o tajemniczych zakamarkach bocheńskiej kopalni. Następnie uczniowie udali się do Nowego Wiśnicza. Tam zwiedzili
Zamek, który jest nie tylko potężną siedemnastowieczną twierdzą, ale i wyjątkową atrakcją, w której przenikają się wiek XVII z XXI. Tutaj właśnie odbyli magiczną podróż po wiśnickim zamku w scenerii XVII wieku w technologii VR – 360°. Po zakupie pamiątek nie było końca harcom u podnóża wiśnieckiego zamczyska. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i była wspaniałą lekcją historii dla młodych podróżników.