Koordynator Szkolnego Koła Caritas pani Marta Gwiazda nie tylko organizuje akcje na terenie szkoły czy miasta, ale również prowadzi warsztaty poza Będzinem. W dniu 14 listopada w siedzibie Caritas Diecezji Sosnowieckiej prowadziła warsztaty artystyczne „Stroiki Bożonarodzeniowe”. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie ze szkół takich miast jak Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza. Wykonane prace zostanią przekazane na wigilię dla bezdomnych organizowanią w hali widowiskowej DORJAN.
 

Pod hasłem „Ósemka pomaga, bo to fajna sprawa”, wolontariusze naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę artykułów szkolnych, które zostały przekazane Towarzystwu Patriotycznemu KRESY. Dzięki naszym hojnym uczniom zebraliśmy cały karton zeszytów, bloków, kredek, długopisów itp.
Serdecznie dziękujemy za okazanie tak wielkiego serca.

W tym roku szkolnym nasi wolontariusze wsparli ogólnopolską akcję TAK POMAGAM. Tym razem działaliśmy w BIEDRONCE przy ulicy Zamkowej. Uczniowie pod opieką nauczycieli zbierali datki w postaci produktów żywnościowych. Jak zawsze mogliśmy liczyć na miłe słowa ze strony klientów Biedronki i solidne wsparcie materialne. Wolontariusze bardzo chętnie uczestniczą w takich akcjach, bo wiedzą że to co robią jest naprawdę potrzebne innym.

Kolejny rok szkolny i kolejne wyzwania dla SZKOLNEGO KOŁA CARITAS. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy uczestniczyć w wielu ważnych działaniach wolontariackich.
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do naszej grupy.
Hasło na ten rok: „Pomaganie dobra sprawa, bo jest pomoc, jest zabawa”.
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w dniu 15 grudnia mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach świątecznych prowadzonych przez panią Martę Gwiazda w Zespole Opiekuńczo – Leczniczym w Będzinie. Zostały wykonane piękne wianki świąteczne, które zostały ofiarowane pensjonariuszom Zakładu.
Po raz pierwszy w naszej szkole zostały rozdane statuetki „WOLONTARIUSZ ROKU”.
Uroczystość, która odbyła się 12 grudnia była podsumowaniem pracy wolontariuszy w roku szkolnym 2017/2018.
Nagrodzeni uczniowie to:
Ewa Antoniuk
Natalia Babczyńska
Małgorzata Kozłowska
Maja Leśniak
Justyna Ponikowska
Nagrodę specjalną otrzymała pani Aneta Taraszka.
Już po raz 4 wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce żywności CARITAS w sieci sklepów LIDL. Piątkowe i sobotnie popołudnie poświęcili na pomoc potrzebującym z terenów Będzina. Zebrane produkty zostały przekazane Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie podzielone na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
Serdecznie dziękuję za zaangażowanie.
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w ramach projektu „Szkoła Dobrych Praktyk” miała możliwość uczestniczenia w warsztatach na temat „Praca z Osobą Starszą”. Szkolenie to przygotowało nas do dalszych działań, a mianowicie cyklicznych warsztatów prowadzonych przez wolontariuszy w Zespole Opieki Zdrowotnej CARITAS.